Сара Џесика Паркер на работа: Сама ги поставуваше новогодишните украси

25 декември, 20110
Sarah_1

Актерката е голем обожавател на Божиќ. Нејзе не и е воопшто тешко да се подготви за претстојните празниците, а сепак успешно ја избегнува празничната хистерија. Секој подарок го имаше спакувано до 16 декември. 🙂

Мајка на три деца, Џејмс (9 години) и двегодишните близнаци Лорета и Табита, тврди дека постои начин како да се избегне празничната “хистерија“.

– Многу го сакам Божиќ. Секоја година ми изгледа дека Божиќ доаѓа се побрзо и побрзо. Ова е можеби затоа што имаат три деца. За празниците секогаш добро се подготвувам – изјави актерката која што секоја година точно го одредува датумот до кој мора да биде подготвена до Божиќ.

– До 16 декември секој подарок мораше да биде спакуван. Тоа е всушност причината зошто лесно ја поднесувам гужвата околу празниците. Јас сум организарана – заклучи актерката.

Сара сама ја украсува својата куќата, а таа воопшто тешко не и паѓа. Нејзините деца сеуште веруваат во Дедо Мраз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma