Саша Барон Коен како Садам Хусеин

20 јануари, 20110
Borat_Sacha_Baron_Cohen

Актерот Саша Барон Коен, кој го “оживеа” Али Џи, Борат и Бруно, ќе глуми во комедијата “Диктатор”, филм кој е инспириран од книгата “Зибабах и Кралот”, книга за која се смета дека ја напишал Садам Хусеин. Пред десет години оваа книга беше бестселер во Ирак. Саша оваа улога ја смета за најтешката улога во неговата кариера. Филмот ќе ја раскаже приказната за еден диктатор, кој е подготвен дури и да умре само за да ја спречи демократијата никогаш да не дојде до земјата. Коен се прослави со своите улоги во Али Џи но, потоа следеа Борат и Бруно. Коен во 2011 година ќе настапи и во филмот за покојниот пејач, Фреди Меркјури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi