Сателит снимил необични структури над Кина

15 ноември, 20110
3

Сателитот на Google Maps ги снимил необичните структури над Кина, на границата меѓу кинеските провинции Gansu и Xinjang. На интернет веќе започнаа шпекулациите за тоа што би можеле да значат овие структури, а некој ги поврзал со војската.

Сателитот ги снимил необичните структури, но никој незнае за што тие служат. Најбројни се шпекулациите дека структурите се поврзани со војската и воените вежби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş