Необичен дворец во Крим, Украина

15 ноември, 20110
5

Овој дворец е изграден кон крајот на 19 ти век во близина на Јалта, во јужниот дел на Украина. Сместен е на самата карпа над морето и е симбол на јужниот брег на Украина, како и една од најпосетените туристички атракции во овој дел од поранешниот Советски Сојуз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş