Се “крчка“ ли голема светска криза?

9 февруари, 20110
white-house

Американските медиуми веќе отворија расправа за тоа што ќе се разговара на самитот во Вашингтон на кој САД ги повика сите свои амбасадори во земјите ширум светот, нешто што никогаш во минатото не се случило, се вели во соопштенијата до американските медиуми.

Една од Интернет страните известува дека се очекува амбасадорите од скоро 260 американски амбасади, конзулати и претставништва во повеќе од 180 држави да присуствуваат на нешто што го нарекуваат “прв состанок од таков вид“.

Останатите американски медиуми, пак, пишуваат дека американската државна секретарка Хилари Клинтон го свикала овој досега невиден масовен состанок на американските амбасадори.

Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi