Се комплицира светот! Хакери подмогнати од странски обавештајни структури напаѓаат компјутери од НАТО и ЦИА!

22 јули, 20110
hakeri-x

Хакери кои работат за странски влади, активно се обидуваат да ги украдат доверливите документи на американската влада. Тие се обидуваат да навлезат во компјутерските мрежи на компании кои работат со американските разузнавачки агенции.

Тие го постигнуваат тоа така што на вработените во американските разузнавачки агенции им праѓаат електронска пошта, а потоа напаѓаат во нивниот софтвер.

Целта е работниците да кликнат на линкот пратен од хакерите, и потоа се да им биде дадено на користење. Според експертите, хакерите најверојатно ја имаат подршката на странската влада.

Серверот кој нелегално ги користи овие податоци се наоѓа во Јужна Кореа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit