Се ожени Rob Schneider

26 април, 20110
rob_schneider

Rob Schneider познат по својата улога во “Машки жиголо” по втор пат застана пред олтарот. Тој во саботата се ожени со долгогодишната партнерка Patricia Azarcoy Arce.

Свадбената церемонија се одвивала во Беверли Хилс. Rob ја потврдил веста, додавајќи дека свадбената церемонија се одвивала во најтесен круг на нивните пријатели.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi