Се подготвува чистка во Челзи, пола тим на продажба

15 април, 20110
ch

Елиминацијата од Лигата на Шампионите од Манчестер Јунајтед ‘го збеснала’ инаку мирниот сопственик Роман Абрамович и според последните информации од “Стемфорд Бриџ”, во текот на летото сигурно ќе дојде до вистинска “чистка”.

Покрај менаџерот Карло Анчелоти кој веројатно ќе го напушти клубот, во Челзи речиси со сигурност ќе им се заблагодарат на Жозе Босингва, Јури Жирков, Флоран Малуда, Пауло Фереира, а можеби и на одличните напаѓачи Николас Анелка и Дидие Дрогба.

Минатата година “страдаа” Михаел Балак, Рикардо Карваљо и Деко, така да не би било неочекувано истото да се повтори и сега.

Се очекува Челзи да стори се да ги доведе Еден Хазард, напаѓачот на Лил, голгетерот на Андерлехт, Ромелу Лукаку и ѕвездата на бразилски Сантос – Нејмар.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/