Се продава куќата на Елизабет Тејлор

25 мај, 20110
kukata na elizabet

Куќата во која живееше Елизабет Тејлор е дадена на продажба. Почетната цена е 6.8 милиони долари. Внатрешноста на куќата е уредена во стилот на 60-те.

Легендарната Елизабет Тејлор токму во оваа куќа ги помина последните 30 години од животот. Куќата се наоѓа на врвот на брдото на Бел Ер, и се протега на 5000 квадратни метри. Има базени, големи паркинзи и врвно обезбедување.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma