Се промени критериумот! Идеална британка: згодна, подносливо глупа и богата!

19 јули, 20110
nov kriterium

Мажите знаат што е добро.

Последното истражување спроведено во Велика Британија покажа дека таа треба да изгледа како идеална девојка.

Големото либидо, виткото тело, заводливиот задник и повисоката плата се на листата на најпосакуваните карактеристики.

Многу мажи признаа дека тие би сакале девојка која заработува повеќе од нив, има поголемо либидо од нив и изгледа подобро од нив.

“Совршен пакет!”, изјави еден испитаник.

Некои од нив не се срамат да кажат дека ги издржува нивната девојка.

“Би сакал да заработува повеќе од мене, бидејќи тогаш би можел да ја напуштам работата бидејќи сум мрзлив. Мажите генерално се мрзливи. Мојата идеална девојка треба да биде неподнослво убава, подносливо глупава и добра во кревет”, навел еден од испитаниците.

Додека за повеќето машки физичкиот изглед е на прво место, други пак, покажуваат малку повеќе зрелост па даваат образложение, едноставноста и смислата за хумор се квалитети најмногу ги ценат.

Секогаш се мислело дека мажите сакаат да ги чуваат своите жени во куќата. Сепак, се чини дека модерната ера има произведено мажи со широки сваќања, мажи кои сакат жена која има успешна кариера.

Всушност, на повеќето испитаници не би им пречело покрај себе да имаат успешна бизнис жена. Во исто време, жената треба да е посветена на семејството и да биде добра мајка.

“Кога обврските околу децата и куќата ги преземаат двајцата партнери, таквата врска е многу поуспешна”, нагласуваат испитаниците.

За едно нешто речиси сите испитаници се согласуваат: “Добар секс е основа на добрите односи”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit