На крајот на светот!

19 јули, 20110
1311030247_ec2e4a97d5

Во туристичкиот град Skagen може да се види несекојдневен и неверојатен природен феномен. Овој град е најсеверната точка на Данска, каде што се сретнуваат Балтичкото и Северното Море.

Два спротивни трендови во ова место неможат да се спојат, бидејќи имаат различна густина, ќе забележите како две различни страни брановите се судираат.

Ова место локалното население го нарекува “крајот на светот“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit