Принцот Чарлс и Камила Паркер се разведуваат?

24 јуни, 20110
94831_princ-carls-kamila-afp_hs copy

Британскиот престолонаследник Принцот Чарлс и неговата долгогодишна љубовница Камила Паркер, со која се ожени во април 200, наводно се разведуваат. Оваа информацијата ја објави американскиот таблоид Globe, кој објавува дека меѓу нив постојат се повеќе несогласувања, па парот одлучил да стави крај. Ги очекува поделба на имот вреден 300.000.000 американски долари. Но, од британската Кралска палата не е објавена сеуште ваквата информација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi