Се снима филм за Фреди Меркјури

13 јануари, 20110
sasha

Веста дека се снима филм за Фреди Меркјури сигурно ќе ги израдува големиот број фанови на легендарниот фронтмен на групата “Квин”. Филмот го доби зеленото светло, да се започне со снимање со фактот дека сценариото е веќе напишано. Потврдено е дека главната улога ќе ја добие Саша Барон Коен (Борат / Бруно), кој е извонредно сличен со Фреди Меркјури и е совршен за таа улога. Филмот ја раскажува приказната за харизматичниот пејач кој прерано почина. Овој филм ќе биде режисерското деби на Питер Морган, кој пред овој филм, работеше како продуцент и автор на многу познати и успешни филмови вклучувајќи ги “Последниот крал на Шкотска” и “Никсон”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi