Се венчале на 09.09.2009, а се разведуваат на 11.11.2011! :)

11 ноември, 20110
114028
Во Руската област Алтаи, еден брачен пар одлучиле да се разведат на овој датум, кој не е ништо помалку симболичен од оној на кој се венчале.
Денеска, се случува сосема спротивното кога многу парови токму на овој ден сакаат да стапат во брак, пред се поради „магичниот број“,  но некои и ќе се разведат. датумот на венчавката на овој пар е 09.09.2009 година, па затоа решиле и денот на нивниот развод да биде симболичен, како денешниот 11.11.20111 година.
Инаку, што е многу чудно за оваа област е тоа дека до крајот на денешниот ден треба да се венчаат над 170 пара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş