Секси ретро фризури

11 ноември, 20110
0

Зошто некогаш не пробате да си направите ретро фризура? Не само што се најактуелни сезонава, овие фризури ќе ве направат да бидете секси и различна!

Понекогаш ние жените имаме потреба од промена. Не е потребно да биде премногу драматична промена, но барем малку да го врати времето назад…

Фризурите од овој стил ни напомнуваат за филмските ѕвезди од минатото. Помислете например за Одри Хепберн. Ретро фризурите изгледаат благородно и женствено.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi