Сега и Интер го посакува Видал

9 јули, 20110
Arturo-Vidal

Првите луѓе на Интер одлучија малку подетално да се распрашаат околу условите за доведување на Артуро Видал на “Џузепе Меаца”, пренесоа утрово италијанските медиуми. Црно-сините веќе го доведоа талентираниот Рики Алварез во клубот и се соочуваат со можноста за заминување на Весли Снајдер. Затоа не сакаат ништо да препуштат на случајноста и се во потрага по нов играч од средниот ред, како организатор на играта. Видал е добро решение, но Леверкузен не сака да го продаде за мали пари, па неодамна е одбиена официјална понуда од Милан, вредна 10 милиони евра, по што ‘росонерите’ се откжаа од услугите на Чилеанецот. Сега Јувентус сака да понуди 21 милион евра.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit