Венгер прво ќе бара замена, па ќе продава

9 јули, 20110
arsene_wenger

Арсен Венгер сака да обезбеди играчи пред да се ослободи од својте најдобри фудбалери. Самир Насри се наоѓа меѓу Сити и Јунајтед, но Венгер нема да му ја отвори вратата додека не се увери дека може да го покрие неговото заминување. Насри го одби новиот понуден договор и решен е да замине. Како што пренесуваат медиумите, директен наследник може да бие Хуан Мануел Мата, за кого Арсенал би платил 21 милион фунти. Навивачите му порачаа на Венгер да не доведува Французи, па така Еден Хазар од Лил отпадна како можна замена за Насри. Во Арсенал денеска пристигнува Жирвињо за 10,6 милиони фунти, што ќе биде прво големо засилување. Арсенал во недела ќе патува за Куала Лумпур, каде ќе одигра меч против најдобрите 11 од Малезија, а потоа се сели во Кина. Во Англија се враќаат на 16-ти јули.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit