Сега има и пиво за геј популацијата!

24 февруари, 20110
pivo za gej

Пивовара, произведе пива за хомосексуалците, бисексуалците и транвеститите. Пивото е со арома на мед и саламандер. Веќе на големо се продаваат во клубовите во Мексико, Гвадалахара, Лос Кабос. На етикетата се насликани симболите на геј популацијата. Истите можат да се одлепат од шишето и да се залепат на гардеробата.

Пивата Purple hand и Salamander веќе се бараат во САД, Аргентина, Еквадор и Чиле.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma