Сејшели – кралскиот избор

11 мај, 20110
03

Сејшелите се идеална локација за да се избега од реалноста. Сејшелите се наоѓаат во Индискиот Океан во близина на Екваторот. Овде можете да пронајдете се што е потребно за идеален одмор и за меден месец, топло време, песночни рајски плажи, изолација, луксуз и романтика.

Сејшелите се составени од повеќе од 100 острови прекриени со палми. Белите плажи се опколени со кристално чисто тиркизно море и светилиште за морски желки.

Фасцинантната природа, коралните гребени, апсолутната тишина, без комарци и маларија и опасни животни. Голем број од плажите се тотално отдечени од луѓето, комплетно се празни, но и често недостапни.

Имено токму на ова место војводата и војвотката од Кембриџ заминаа на својот меден месец. Тие ќе бидат сместени во ексклузивна вила, во која едно ноќевање чини околу 4500 евра, а се наоѓа на едно од најубавите и најромантичните острови во светот.

Комплексот е опкружен со кокосови палми, нуди селосна изолација и луксузни вили распрснати насекаде на островот. Вилите се изработени од локални дрва, секоја од нив има бања на отворено, приватна градина и дрвен трем со базен и павилјон за јога. Во секоја вила на располагање е личен батлер и личен готвач кој го прави дневното мени, базирано на свежо уловена риба и различни десерти.

Оваа област е вистински еколошки рај, единствените спортови кои се доволени се нуркање и возење со кајак, бидејќи скијањето на вода и други слични спортови се забранети за да се задржи мирот и релаксацијата.

Сејшелите имаат највлажна клима во јануари, а во мај ветровите одржуваат пријатно време во текот на вечерта. Дневната температура во мај се движи од 24 до 32 степени, што е идеално за пливање и нуркање. Може да се преминува од еден на друг остров, бидејќи ги има преку сто и да уживате и на некои други плажи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma