Сека Алексиќ: ќе забременува вонтелесно!!! Ретко паметна работа од српска певаљка : )

21 август, 20110
12942_seka-aleksic

Сека Алексиќ отпатува за Египет на заслужен одмор, но откако ќе се врати во Белград позната српска пеачка има закажано вонтелесно оплодување.

Екипата на емисијата „Ексклузив“ го прати секој чекор  на Алексич. Изгледа блондинката им е омилена тема, но исто така се забележува дека Ексклузив е единствената емисија која најбрзо ги има ексклузивните вести за Сека. Екипата на Ексклузив ја имаше можноста да ја испрати Сека до аеродром и да добие ветување од неа дека тие ќе бидат специјални гости на нејзиното породување и ќе ги имаат првите ексклузивни фотографии од нејзиното дете. Во истата пригода пејачката изјави дека се надева дека првиот збор што ќе го изговори нејзиното бебе ќе биде „Ексклузив“.

Кога сме кај кариерата на Сека, треба да се каже дека таа ја заврши својата летна турнеја и дека потоа со својот сопруг Вељко отиде на одмор во Египет, на истото место каде беа минатата година. Вељко не го обожава Šarm el Šeik, меѓутоа тоа е омилено место за одмор на пеачката. Изгледа  Вељко не се прашува за ништо!!!

По одморот Сека оди на вонтелесно оплодување а нејзината желба е да роди близнаци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit