Секс пози во кои ќе изгледате повитки

27 мај, 20110
Sex: Passionate married couple enjoying in bed

Потесни бутови, затегнат стомак и задник и сè тоа без одење во теретана? Доколку сте едни од оние кои сакаат секс во темно, само за да вашиот партнер не ги види вишокот на килограми и целулит ви предлагаме неколку секс пози во кои овие недостатоци ќе ги камуфлирате.

Кралица на драмата

Оваа поза ќе ви овозможи да изгледа вашиот стомак затегнат. Но, за да ја направите позата потребно е да сте малку поеластични. Партнерот лежи на грб, а вие сте на него. Свиткајте го грбот наназад најмногу што можете. Рацете кренете ги и ставете ги зад тилот. Во оваа поза стомакот ќе изгледа оптегнат и затегнат, а освен тоа и вие ќе ја имате контролата на темпото и пенетрацијата на клиторисот.

Палачинка

Поза во која нема да се гледаат масните наслаги. Оваа поза е вака наречена бидејќи и двата партнера лежат, еден на друг со споени нозе. Партнерот е врз вас, и останува само блискиот контакт, погледот очи во очи. Позитивна старана на оваа поза е тоа што има длабока пенетрација на клиторисот и G точката. Споените нозе овозможуваат поголем притисок, а со тоа и побрз оргазам.

На ивица на креветот

Во оваа поза ваште нозе ќе изгледаат потенки. Седнете на работ на креветот, навалете го грбот наназад и со лактите потпрете се на креветот. Партнерот е во стоечка позиција додека пенетрира во вас. Нозете кренете ги и изберете ја нивната положба, дали ќе ги раширите и ќе го опфатите партнерот околку колковите, или ќе ги кренете кон неговите рамења. Изберете ја позата во која вашите облини ќе изгледаат најубаво.

Превртена јавачка

Поза со која ќе ги сокриете градите. Оваа поза е идеална за жените кои не се задоволни од изгледот на градите. Партнерот лежи на грб, а вие сте на него. Но, свртени од другата страна, така што наместо да сте свртени со лицето кон партнерот, вие ќе се поставите така што тој ќе има поглед на вашиот грб. За да има поглед на убавата линија на грбот кренете ги рацете и истегнете ги поставувајќи ги на тилот. Во оваа поза вие ќе го диктирате темпото и пенетрацијата. А освен тоа и обратната положба овозможува подлабока пенетрација и стимулација на G точката.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi