Секс совети од јапонска гејша

3 јуни, 20110
gejsa

Знаете ли за јапонксите гејши? Можеби сте гледале некој филм, или пак сте прочитале некоја книга. Успешната гејша претставува убавина, шарм, угледност и совршено однесување. Покрај тоа мора да знае да пее, да игра, да слика, да свири на инструмент, и јасно да знае да ги маѓепса мажите. Покрај тоа тие користат некои трикови. Еве некои од нив:

Приуштете му купка со јазикот

Почнете да поминувате со својот јазик по неговиот грб и задниот дел од телото. Во оваа постапка мора да бидете нежни, спори и чувствителни. Кога ќе завршите со задниот дел, замолете го да се сврти од другата страна. Почнете од градите, кога ќе видите дека е спремен за секс, продолжете надолу.

Оладете го

Веднаш по првиот трик, прејдете на овој. Со капки ладна вода прскајте го по телото, особено на интимните делови. Кога ќе биде намокрен употребете го здивот за да ја зголемите чувствителноста кај него. Комбинацијата од ладна вода и топли воздишки по неговото тело ќе го маѓепса.

Грицкајте го

Некои од најмалце познатите, но сепак многу големи ерогени зони се наоѓаат на места како што се неговите прсти, мекиот дел од увото… Бидете нежни кога го правите ова. По овие трикови уживањето ќе биде многу поголемо за двајцата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma