Секси корсетот на Мадона продаден за 72.000 долари!

27 октомври, 20110
0

Иако бил проценет на околу 6.000 долари, корсетот на Мадона бил продаден во Кина за цели 72000 долари!

Црниот корсет со златни монистри бил креиран од Жан Пол Готие, а Мадона го носела пред 24 години, на турнеата  “Who’s that girl?” .

Од останатите предмети кои добија нови сопственици се и кнгиата “секс” со автограм од пејачката за која некој дал 3.200 долари,  нејзините фотографии кои достигнуваа од 200 до 400 долари од фотографија, како и снимка на која Мадона пее “Simon Says” ,која е продадена за нешто повеќе од 1.200 долари.

Инаку ова не е прв пат некое парче облека на Мадона да достигне толку висока цена од проценетата. Во 2001 година брусхалтер на Мадона од турнеата “The Girlie Tour” бил продаден за 23.850 долари, а бил проценет на 7.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi