Селекторот Јонуз го соопшти стартниот состав

4 јуни, 20110
efefem1

Селекторот на нашата фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз по претпладневниот тренинг го соопшти списокот на играчи со кој ќе го започне вечерашниот натпревар со Република Ирска на „Националната арена Филип Втори“. На голот на нашата репрезентација ќе биде Мартин Богатинов, во одбраната на бековската позиција се Шиков и Попов, а како централни дефанзивци Новески и Грнчаров. Во средината на теренот ќе дејствуваат Демири, Шумуликоски и Деспотовски, додека најмногу очекуваме од нападот каде ќе биде тројката Илчо Наумоски, Горан Пандев и Иван Тричковски. Има неколку измени во однос на составот кој настапи во Даблин. На голот нема да биде Нурединовски, додека местата ќе си ги сменат неколку играчи. Во секој случај доста офанзивна формација , 4-3-3 со многу повеќе офанзивни задачи за нашите бекови. Мечот меѓу Македонија и Република Ирска се игра вечерва од 21.30 часот.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/