Сепак жените го носат лебот во куќата!

10 август, 20110
Get Him To The Greek - Los Angeles Premiere

Еден американски магазин направи кратко истражување и дојде до сознание дека кај холивудските парови жените заработуваат повеќе од своите посилни половини.

Меѓу оние жени кои заработуваат повеќе од своите мажи се најдоа и Анџелина Џоли, Ким Кардашијан, Кети Пери, Жизел…

Анџелина Џоли изминатата година заработи 30 милиони долари, додека пак Бред заработи 20 милиони долари.

Ким Кардашијан изминатава година заработи шест милиони долари. За разлика од неа, нејзиниот вереник кошаркарот Крис Хамфиз заработи 3,2 милиони.

Слична е состојбата и кај Кети Пери и Расел Бренд. Таа изминатава година од продажбата на албумот заработи 44 милиони долари. Додека пак нејзиниот избраник Расел не може да се пофали со многу. Според магазинот Форбс, целиот негов имот се проценува на 6,5 милиони долари.

И Жизел повеќе заработува од својот сопруг. Таа е една од најплатените модели оваа година, со заработени 45 милиони долари. За разлика од неа, нејзиниот сопруг Том Брејди заработи 31 милион.

И на крајот ќе ги споменеме и Кевин Бејкон и неговата сопруга Кира Сеџвик. Кира заработува по 275.000 долари од епизода за серијата “The Closer”, додека Кевин седи дома и ги чува децата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit