Shakira снима спот

20 април, 20110
Shakira-Rabiosa-Official-Single-Cover-400x400

Синглот “Rabiosa” на атрактивната колумбиска пејачка Shakira веќе е голем хит на радио, а таа изјави дека снимањето на видео записот за оваа песна е во тек.

Во англиската верзија на песната се појавува раперот Pitbull, додека пак во шпанската верзија Shakira ја придружува El Cata, домениканскиот рапер кој воедно е и продуцент и композитор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi