Шанел торби за есен

28 август, 20110
chanel torbe 2

Покрај се, овие торби ја задржаа легендарната софистицираност за која модната куќа Шанел е позната.

Луѓето кои ги следат модните трендови, сигурно имаат Шанел торба, но сега новата колекција ќе се надополни со нови торби. Торбите на модната куќа Шанел имаат женствен и софистициран изглед кој ќе ја одушеви секоја жена.

Меѓутоа, времињата се сменија, и сега легендарната куќа не запознава со колекција на торби која донесува свеж но сепак нов пристап до задржување на елеганцијата. Името “Boy Chanel” доведува до помисла дека ова е колекција за мажи, но тоа не е така. Колекцијата е разноврсна и функционална. Колекцијата “Boy” доаѓа во различни големини. Меѓутоа сите торби се практични, од најмала до најголема. Не може да не се забележи синџирот на овие торби кои е подебел.

Колекцијата зрачи со неодолива мешавина на едноставност и едноставно чисти линии. Колекцијата доаѓа во различни бои како што се: црвена, црна, сива, зелена, и изработена е од телешка кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma