Шарените планини

11 август, 20110
image001

Североисточно од Кунминг, главниот град на провинцијата Јунан, се наоѓа „Црвената Земја“.Се наоѓа на 850м надморска височина и не се трудете да ја најдете на туристичките мапи на Кина, особено поради лошата инфраструктура.

Но оние кои ја посетиле секако дека ќе ја паметат цел живот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit