Шешељ бара годишен одмор од Хаг! Ќе одел да плива!

7 јули, 20110
Vojislav_Seselj

Не би се викал Војислав Шешељ кога не би правел циркус од судот во Хаг. Циркузантот Шешељ, без срам и перде побара годишен одмор од судот во Хаг. После скандалозното претставување на својот “персоналитет” со зборовите: “ Јас сум доктор Војислав Шешељ, професор на факултет, човек што најмногу го мрази Хашкиот трибунал”, во подоцнежниот дел од судењето, го замолил судијата да му даде одмор од 30 дена, за да одел на одмор да се одмори.

Со зборовите: “ Кога можевте да го пуштите Кубура на годишен одмор, ќе може да ме пуштите и мене”.

Поприлично “вицкастиот” професор, кога и да се појави во судницата во Хаг, предизвикува смеа кај присутните судии и приправници во Хашкиот трибунал.

Кој последен се смее, најслатко се смее.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/