Бред Пит во сојуз со геј паровите

7 јули, 20110
bred pit copy

Познатиот актер Бред Пит се приклучил на движењето за да се овозможат еднакви права за сите и да се легализираат браковите од ист пол.

Со оглед на тоа што тој и ноговата сопруга Анџелина Џоли, одамна донесоа одлука дека нема да се венчаат се додека секаде во светот не бидат легализирани геј браковите, актерот Бред Пит испратил соопштение во кое го подржува декретот кој неодамна го донесе државата Њујорк, пренесува Story.

Холивудскиот актер и активиста во борбата за еднаквост на хомосексуални и хетеросексуални бракови, Бред Пит, испратил писмо во кое го изнесува позитивниот став за неодамнешната легализација на заедниците од ист пол во Њујорк.

-“Охрабрувачки е тоа што Њујорк се приклучи на движењето за овозможување на еднакви брачни права за своите жители. Меѓутоа, уставното право на секој американец е да може да се венча со оној кој тој го избира, без оглед на државата во која живее. Благодарение на неуморните напори на толкав број на луѓе, се наближува денот кога во потполност ќе престане овој вид на дискриминација и секој граѓанин ќе може да ужива подеднакви брачни права“, наведува Пит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit