Шеширот на принцезата Beatrice на аукција

12 мај, 20110
Royal Wedding - Carriage Procession To Buckingham Palace And Departures

Шеширот со кој се појави принцезата Beatrice, на кралската венчавка го привлече вниманието на целата јавност. Нејзиниот шешир беше еден од најкоментираните на модните сајтови.

Токму овој шешир ќе биде понуден на аукција, а собраните средства ќе бидат наменети за програмата на UNICEF за децата во криза. Почетната цена која ќе биде понудена е 3.300 долари. Инаку овој шешир е дело на познатиот Philip Treacy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi