Што би пазарела Парис Хилтон со сестра и во Рим?;) Се!:)

28 август, 20110
Paris-Hilton-Fergie-Nicky-Hilton-Shopping5

„Ciao bellas!“

Ферги им се придружи на Парис и Ники Хилтон на нивната прошетка низ Рим, која воедно како и секогаш, за нив претставува што друго ако не шопинг терапија. Од продавница на продавница, трите убавици си одбраа доста солидни и солени парчиња.

Причината зошто тие се наоѓаат во Рим е свадбата на Петра Еклстон која се одржа вчера. За да утепаат малку време тие се решиле да ѕирнат што има ново во продавницата на „Dolce & Gabbana“ во италијанската метропола.

Нивото шопинг лудување најверојатно поминало доста успешно од причина што Парис на Твитер напиша:

„Само што се вратив од шопинг со Ники и Ферги. Бевме во „Dolce & Gabbana“ и си изнакупив прекрасни парчиња облека. Ја сакам Италија!“

Се прашувате дали купувале за себе или за невестата? Е тоа допрва ќе видиме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma