Што му подари Меркел на Саркози?! :)

24 октомври, 20110
1

Карла Бруни се породи, излезе од болница криејќи го бебето, Саркози не дојде да ја земе, бидејќи беше на самитот на евроските членки.

Што му подари германскиот канцелар на францускиот претседател?

Приновата во семејството на францускиот претседател ја разнежни и Ангела Меркел, па таа на самитот на евроските членки во Брисел се појави со плишано мече.

Иако сме навикнати да ја гледаме како германската челична лејди, која понекогаш се смешка во јавноста, овој пат таа направи поголем чекор. На Саркози му подари плишана играчка која очигледно беше наменета за неговата ќерка Џулија, која исто така од британскиот премиер доби розово ќебенце.

На паузата од состанокот, Саркози и Меркел испиле кафе, френцускиот претседател веројатно бил воодушевен од подарокот па веднаш и се јавил на својата сопруга, а Меркел имала прилика лично да и честита за новороденчето.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi