Што најмногу сакале грците пред римјаните да ги вметнат жените во игра! Групен секс! Еве ви мала историја за грчкиот “мерак“

24 јули, 20111
greek_orgy2

Кратка историја за групниот секс

Тоа го правеа и старите грци, ако сте љубопитни да знаете што е разликата меѓу bacchanalia и bunga bunga, еве краток преглед на историјата и видовите на групен секс.

Оргија: тоа било тајно значење на обожавање на мистичните култови во античка Грција, каде бил вклучен групниот секс.

Bacchanalia: ова биле луди, пијани фестивали правени од страна на античките Грци како знак на покорување на богот на виното Bacchus (или Dionysus).

Bunga bunga: го имаме италијанскиот премиер Берлускони кој ги направи овие подводни секс забави познати.

Swinging: свингерите се посветени парови кои имаат групен секс со други посветени парови, најчесто на свинг забави, секс клубови, летен камп за свингери итн.

Клуч забави: ова било популарен тип на свингинг забава во текот на 70-тите, каде мажот ги оставал клучевите од колата или куќата во еден сад, а онаа жена која случајно  прва ќе ги фати ќе одбере со кој да си оди дома.

Виножито забави: ова е легенда која искочи во текот на 2000 години, каде наводно, за време на тинејџерските забави девојките мораат да носат различна боја на кармини и да им ги задоволат машките со орален секс, така што на пенисите на момците ќе останат повеќе бои во вид на виножито.

Кои се вашите размислувања за групниот секс?

One comment

  • peggy

    22 јули, 2013 at 23:49

    i posle neka rece nekoj deka grcite ne bile pe..ri 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit