Што прави ботоксот од ѕвездите во Холивуд? Чуда :)

21 август, 20110
naslovna-botoks zvezdi

Убавици мои драги, на сите ни е кристално јасно со што сè се соочуваат ѕвездите за да го забават процесот на стареење. Робови на безбројните еликсири, овие ѕвезди постојано се под  режим на строги диети и фитнес рутини, како и обилни мачкања со SPF, и тоа сè со надеж да го задржат младото во себе; да можат да се подмладат по нашки речено, а не да остарат.

Меѓутоа, понекогаш овие мерки за забавување на природните процеси, кои инаку се неизбежни, се претерани и драстични. Некои старлети ги изведуваат овие суптилни подобрувања без никаква маана, но некои одат до екстреми (сетете се само што се случи со Мег Рајан).

Во прилог ви нудиме листа на четири ѕвезди кои најмалку што сториле за себе е Ботокс на лицето, па вие одлучете дали вредело. Кои од овие убавици изгледале подобро пред да станат жртва на Ботокс иглите?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit