Што пролетало на небото за време на католичкиот Божиќ?

28 декември, 20110
0110007.48

Божиќ за многумина е свето време кое го поминувате размислувајќи за духовни работи. Но, и покрај тоа, никој не очекува на Божиќ да се случат вистински чуда.

На небото над Европа, а некои извори велат дека и појавата била видлива и во други делови на светот, на католичкиот Бадник, се појавила силна светлост која наликувала на ѕвезда која паѓа.

Дали оваа чудесна појава нешто најавила или станува збор за случајност? За што всушност се работи? Иако дефинитивно објаснување сеуште не постои, некои сметаат дека станува збор за остатоци од руски сателит.

За необичната појава посведочиле луѓето во Шкотска, Германија, но и од Америка. Многумина признаваат дека тоа за нив било духовно искуство.

Секако, тука се и оние кои веруваат дека станува збор за вонземјански брод. Според нив, тоа е истиот вселенски брод кој го посетил Јудеј пред 2.000 години и ни оставил човечко-вонземјански хибрид.

Пред да донесете било каков заклучок, секако погледнете ја снимката на необичниот објект:

httpv://www.youtube.com/watch?v=2HNz7q8qLWU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber