Што се мора да имате во вашиот плакар во Ноември!

5 ноември, 20110
fall-2011-fashion-trends

Полека но сигурно се приближуваме до период полн со престојни празници, дали сте подготвени?

Време е да се мисли на скапи ткаенини, забавни детали, длабоки бои, светкави ефекти и елегантни чанти.  Овој месец наша препорака се парчиња кои ќе се најдат прикладни за време на разни забави но и да ги разбијат темните денови во Зимските месеци. 10 парчиња кои вреди да се потрудите да ги имате.

1.Питон принт Чизми. Модните пистите посебно колекцијата на Chloe беа преполни оваа сезона со животински принт. Можеш да ги носисш цела сезона, а доплнителна ехтра е што се со висока потпетица.

2. Дизајниран авангарден џемпер. Уникатно а топло.

3. Црна елегантна штикла со ременче. Не е потребен коментар зошто да се има.

4. Палета од пастелни бои, преточени во елегантен и нежен фустан.

5. Пантолони од кожа или такви што изгледаат дека се од кожа, без да го оштетат буџетот многу.

6. Луксузна чанта од крзно. Луксузно и елегантно.

7. Нешто без кое не се може сезонава, плетен комотен џемпер, беж боја да одговара на се.

8. Малку празнични златни моменти …

9. Преубав мини фустан, пригден за празнични вечери до опуштени журки.

10. Елегантно палто , со кристални декорации.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş