Што се нема да измислат?! Прв лет на електричниот мултикоптер! :)

5 ноември, 20110
ПРВ ЛЕТ НА ЕЛЕКТРИЧНИОТ МУЛТИКОПТЕР

Германската компанија Е-воло спроведе тестирање на првиот светски електричен мултикоптер со 12 ротори кој е управуван од пилот. До сега Е-Воло беа познати по производство на беспилотни летала. За време на тестирањето со леталото управувал еден од вработените, физичарот Томас Сенкел. За секој случај, леталото имало можност и за далечинско управување.

httpv://www.youtube.com/watch?v=L75ESD9PBOw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş