Рики Мартин добил шпанско државјанство!? Сега на раат може да се венча со својот дечко:)))

5 ноември, 20110
ricky-martin-twins-beach-04

Портпаролот на шпанската влада Хозе Бланко, изјавил на прес-конференција дека владата во Мадрид одлучила на Рики Мартин да му даде државјанство”, поради неговите “лични и професионални односи со Шпанија.”
Шпанската влада може доколку сака според одредени посебни околности, да даде државјанство на некое лице.
Водечкиот шпанскиот весник “El Pais”, пишува дека Рики Мартин побарал шпанско државјанство за да може да склучи хомосексуален брак со неговиот партнер Карлос Гонзалес со кого ги има посвоено близнаците, Матео и Валентино.
Шпанија во 2005 година, усвоила закон со кој ги одобрува хомосексуалните бракови. Оттогаш во брак стапиле околу 20.000 геј парови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş