Што треба да знаат мажите за жените?!

31 декември, 20110
3

Ако мажите знаеа точно осум нешта за жените, последните немаше да се „муртат“ толку често и светот ќе беше едно мало и помирно место.  Се чудите кои се тие осум факти, еве ги:

Не обидувај се да ја импресионираш. Жените ги класифицираат мажите што пцујат и се тепаат како простаци, а не како добра партија.

Ако се однесуваш лошо ништо не добиваш. Иако се мисли дека жените паѓаат на „лоши момчиња“ вистината е дека ниедна од нив не сака да биде понижувана.

Не сите жени се интересираат за твоите пари.

Секогаш представувај ја како твоја партнерка, нежниот пол не поднесува да биде на јавни места во друштво на многу други жени, а да не се знае нејзиниот статус.

Кога имаш тајни значи дека ја лажеш. Се што правиш или зборуваш со друга жена без таа да знае изгледа како неверство во нејзините очи.

Жените се вознемируваат кога нема да им одговориш на смс-от. Тие ги проверуваат мобилните телефони по неколку пати на ден и стануваат нервозни кога немаат никакви вести за тебе.

Начинот по кој и ги изразуваш чуствата има значење. „Те посакувам“ не е исто што и „те сакам“.

Кога е лута погрижи се да и посветиш внимание. Најдобриот начин да го надминеш скандалот се бакнежите, прегратките и убавите зборови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris