Најскапите свадби на познатите! Не им е арно на овие:)))

31 декември, 20110
Wedding-Of-Elizabeth-Hurley-Arun-Nayar

Во Америка просечните свадби се оклку 30 000 долари, но ако правиш со нормален човек. Некои од главниве фацки сакаат да им бидат свдбите запаметени по нивнит гламур и трошат милиони за да го достигнат тоа. Еве дел од нив:

10. Donald Trump and Melenia Knauss

Тие се венчаа на 22 јануари 2005 и нивната свадба ги чинела околку 1 милион долари.

9. Tom Cruise and Kattie Holmes

Свадбата им вредела 2 милиони долари и се венчаа на 18 ноември 2006.

8. Elizabeth Hurley and Arun Nayar

Нивната свадба ги чинела 2,5 милиони долари.

7. Paul McCartney and Heather Mills

Се венчаа на 11 јуни 2001 и нвната венчавка била со вредност од околку 3 милиони долари.

6. Liza Minelli and David Gest

На нивната венчавка во 2002 рисуствувале850 гости и ги чинела 3.5 милиони долари.

5. Delphine Arnault and Alessandro Vallarino Gancia

Таа е ќерка на франуски бизнисмен, нејзинот фустан го креираше Џон Галиано и место беше украсено со 500 ружи.

4. Wayne Rooney and Colleen McLaughlin

На 12 јуни 2008 беше венчавката од 5 милиони долари.

3. Vikram Chatwal and Priya Sachdev

Венчавката беше на 18 февруари 2006 и ги чинела 20 милиони долари, тие имаа гости од 26 земји дојдени со џетови од младите.

2. Aleksandra Nikolic and Andrei Melnichenko

Нивната венчавка чинеше околку 30 милиони долари. Им пееа Кристина Агилера и Вини Хјустон,додсеи со привтен џет.

1.Vanisha Mittal and Amit Bhatia

Нивата венчавка е во Гинисoвата книга на рекоди за потрошени 7 милиони долари и за поканети 1000 гости.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris