Фантастичен минијатурен град на возови поставен во Њујорк

31 декември, 20110
holiday-train-show-550x366

Во Ботаничката градина во Њујорк во чест на Нова Година беше поставено Празнично шоу со минијатурни возови. Самото шоу вклучува минијатурни возови, но главна атракција се минијатурните модели на познати њујоршки згради направени целосно од растенија.

На изложбата ќе најдете реплики на Емпајр Стејт Билдинг, катедралата Ст. Патрик, ТВА терминалот и аеродромот ЈФК, како и многу други. Креатор на овие фантастични минијатурни модели е Пол Бус, кој се задржал на основната структура на зградите, но додал и свои идеи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris