Шумахер ја продава својата вила

13 јануари, 20110
Michael-Schumacher-is-sch-002

Легендата на формула 1 Михаел Шумахер, 42, го продава својот имот во Швајцарија кое се протега на 750 метри квадратни и има домашно кино, хелиодром, базени, тениски игралишта. Причината за продажбата е тоа што неговата жена, Корина е страствен љубител на јавањето и коњите, а во оваа вила немало можност за тоа. Затоа тој се решил да купи нова вила која ќе има можност да и ги исполни желбите на Корина. Цената на вилата која ја купил Шумахер е 35 милиони долари, па кога ќе видиме по која цена ја продава старата, 13 милиони евра, може да кажеме дека навистина евтино ја продава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi