Sienna Miller го доби судскиот спор со магазинот и оштета од 100.000 фунти

14 мај, 20110
sienna_miller_1280_800_feb152010

Sienna Miller пред извесен период го тужеше британскиот таблоид News of the world  кој призна дека ја прислушкувал говорната пошта на нејзиниот мобилен телефон.

Таа официјално го доби судскиот спор, при што магазинот ќе и исплати оштета од 100.000 фунти. Ова не е прв случај за кој овој магазин е тужен. Уште многу личности од шоубизнисот чекаат на одлуката на судот. Многу новинари од овој магазин се уапсени, токму поради прислушкување.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma