Силен земјотрес во Хрватска

17 јуни, 20110
Earthquake2
Земјотрес со магнитуда од шест степени според Рихтеровата скала утрово околу 7,30 часот бил  почувствуван во Хрватска со епицентар на 30 километри северно од Сплит, во подрачје на акумулацијата Перуча.
Потресот се почувствувал на широко подрачје на Сплитско- далматинската жупанија, а за сега не се располага со информации за евентуални штети или пак жртви.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/