Силни експлозии во центарот на Триполи

27 јуни, 20110
1397f_t1larg.tripoli.explosions.afp.gi
Две силни експлозии се слушнале во близина на резиденцијата на либискиот лидер Моамер Гадафи во Триполи.
Над комплексот на Гадафи каде приврзаниците на режимот секојдневно држат собири во знак на поддршка на нивниот лидер, бил забележан густ чад.
Се претпоставува дека Гадафи не бил во комплексот за време на експлозијата.
Експлозии се чуле и во хотелот во кој биле сместени странски новинари во либиската престолнина.
Забележани се авиони на НАТО, а за сега не се знае што точно е погодено и дали има жртви.
Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit