Сината сенка е во мода ова лето

15 јули, 20110
sina

Нагласената сина сенка е во тренд ова лето на светските модни писти. Иако, можеби овој тренд ви се чини непријатен, постојат неколку трикови кои ќе ви помогнат при шминкање.

Сината сенка на им стои баш на сите подеднакво добро. Ако ги следите трендовите или ја сакате сината боја, еве неколку начинини како може да нанесете ваков make up.

Смирена сина

Долку сте радознали ама не сакате да робувате на трендовите, пробајте сина сенка со полесна структура, препорачува шмикерката Шаљни Валдера. Кога избирате нијанса на сина која највеќе ви се допаѓа, нанесете ја сенката праку целиот капак, користете мека и широка четка за сенката да се распореди рамномерно. За оваа опција туш не е потребен, шминката надополнете ја со неколку слоеви црна маскара и кармин во неутралан боја.

Впечатливо сино

Вториот начин за нанесување на син мејкап е сосема спротивен на претходниот.  Валдера советува нанесување на син туш на целиот горен капак на окото, по линија на растење на трепките дури и во внатрешниот дел на окото. За овој лук доволно е да се употреби руж со златни честички и кармин во боја на праска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit