Синот на Мајкл Даглас ќе си поседи уште некоја година во затвор?!

22 декември, 20110
1

Камерон е во затвор од 2009 година поради дилање на дрога, и прво бил осуден на пет години.

Бидејќи ги прекршил затворските правила и се обидел да дојде до дрога во затворот, судијата одлучил да го казни уште четири и пол години затвор.

Во текот на пресудата, судијата Ричард Бармен  ја оптфрлил неговата молба за милост, предизвикувајќи видно несогласување во судницата каде биле и членовите од семејството Даглас.

-Ви се обраќам судија Бармен, о молба да ми дадете шанса за се излечам од оваа малигна болест, изјавил Камерон кој е исто така внук на холивудската икона Кирк Даглас.

Четири члена од ов семејството на Камерон, како и неговите родители, присуствувале за време на изрекувањето на казната. Некои плачеле, додека другите биле запрепастени. Камерон е упасен во јули 2009 година во еден хотел во Њујорк со голема количина на метамфетамин.

Поради продажба на дрога уапсен е и во 1999 и 2007 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma