Сјаен тен како на Ева Лонгорија

13 април, 20110
eva-longoria9

Ева Лонгорија, ѕвездата на “Очајни домаќинки”, во јавноста го кажа рецептот за нејзиниот убав тен. Доколку мислевте дека нејзиниот тен се должи за скапи третмани и козметички препарати се лажете.

Таа припрема маска за кожата, која е многу лесно да ја приготвите сами, дома. За маската ви е потребно: мелено кафе, маслиново масло и лимонов сок. Смесата нанесете ја на кожата и оставете да делува.

Таа овој ритаул го прави секојдневно.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi