Скарлет Јохансон презентерка на Оскарите оваа година

22 февруари, 20110
Scarlett-Johansson

Брус Коен и Дон Мичер кои што се продуценти на Оскар, за оваа година ја избраа Скарлет Јохансон да биде презентерка на 83-то доделување на наградите.

Во недела на 27 февруари во театарот Кодак во Холивуд, ќе биде оддржано доделувањето на наградите за најдобри филмски остварувања од страна на Академијта. Инаку, главната свечена церемонија ќе ја пренесуваат 200 земји ширум светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/